Lucka 1
Rätt svar: Vi har inget nyhetsbrev.
Vinnare:
Nathalié Teodorson, Skövde
Jonathan Ringqvist, Nyköping
Lo Jarl, Sparreholm
Victoria Faugust, Larum
Anna Ledberg, Årsta
Lennart Nilsson, Öjebyn
Barbro Larsson, Bastuträsk
Anneli Larsson, Trollhättan
Leif Nyroth, Visby
Ulf Luckman, Billeberga
Lucka 2
Rätt svar: Gloria
Vinnare:
Ingemar Berglund, Gammlestad
Linda Nilsson, Gräsmark
Andreas Sjölund, Själevad
Gunilla Bengtsson, Åmål
Magnus Streng, Eskilstuna
Tomas Gink, Västerlanda
Elin Nilsson, Jönköping
Angela Lindqvist Larsson, Strängnäs
Elisabeth Nygren Hansen,Ursviken
Jessica Kekki, Själevad
Lucka 3
Rätt svar: Garanterat renoverat
Vinnare:
Maria Kähler, Säter
Paola Chiacchiero, Aneby
Fredrik Franzon, Njurunda
Lucka 4
Rätt svar: 160 000
Vinnare:
Rita Möllerström, Perstorp
Peder Ekelund, Hedemora
Daniel Olausson, Henån
Helene Lutteman, Arboga
Erika Ekroth, Östra Ryd
Åsa Svanborg,Visby
Inger Bäckman, Täby
Lotta Birgerstam, Täby
Lars Staberg,Mariestad
Bo Ljungh, Näsviken
Lucka 5
Rätt svar: Hur du bygger dig ett ännu rikare liv
Vinnare:
Thomas Lönnberg, Tyresö
Ingela Andersson, Vellinge
Berith Bell, Roneby
Mari Westerlund, Härnösand
Jane Skröder, Arlöv
Hans Nordgren, Norsborg
Johan Lindfors Larsson, Ursviken
Anette Damberg Fahlström, Huskvarna
Hans Jonsson, Malmö
Stefan Lindgren, Stråtjära
Lucka 6
Rätt svar: 586
Vinnare:
Magnus Sjöblom, Malmö
Åsa Eriksson, Bollnäs
Kent Eliasson, Lilla Edet
Pia Skoog Johansson, Istorp
Hans Hällholm, Ås
Jörgen Persson, Umeå
Ylva_li Klockare, Falun
Gudrun EKberg, Gyttorp
Pia Wihlborg, Sävedalen
Göran Pettersson, Alunda
Lucka 7
Rätt svar: Flügger färg
Vinnare:
Linda Ewing, Tullinge
Anna Vesper, Kungsör
Sven Larsson, Örebro
Lucka 8
Rätt svar: Salt & Vatten
Vinnare:
Kenneth Brorsson, Hässleholm
Anri Zetterberg, Katrineholm
Johnny Svensson, Ystad
Anita Allberg, Simrishamn
Pia Mertens Nyberg, Askim
Lucka 9
Rätt svar: Stockholm
Vinnare:
Britt Dovmyr, Landvetter
Bo-Erling Lindén, Falkenberg
Svante Mattsson, Lammhult
Pia Gunnarsson, Smålandsstenar
Malte Lundqvist, Jokkmokk
Simone Hullström, Nykroppa
Susanne Larsson, Kvänum
Katarina Forsman, Karlstad
Malin Svensk Björck, Järvsö
Linn Elofsson, Frösön
Lucka 10
Rätt svar: Sveriges mest sålda spabad
Vinnare:
Helena Bertilsson, Odensbacken
Lucka 11
Rätt svar: Birgitta Bengtsson Björck
Vinnare:
Erika Andersson, Kalix-Nyborg
Henrik Pettersson, Gånghester
Tina Lindberg, Lomma
Elin Eriksson, Kåge
Jan Olsson, Hässleholm
Lucka 12
Rätt svar: Margit Sandemo
Vinnare:
Stina Mäkitalo, Upplands Väsby
Leif Nellfors, Långshyttan
Pamela Hoogervorst, Asarum
Ann-Charlott Pöhö, Fors
Leif Gustafsson, Skellefteå
Lucka 13
Rätt svar: Både PC och Mac
Vinnare:
Eva Eklund, Krokom
Petter Wallerius, Gamleby
Cecilia Ahlblom, Katrineholm
Kenneth Lövkvist, Lidköping
Cecilia Hagström, Skara
Mats Lind, Eslöv
Elisabet Carlborg, Vännäs
Mats Johansson, Rödeby
Monica Dahlberg, Norrköping
Kenneth Brorsson, Hässleholm
Lucka 14
Rätt svar: 6 st
Vinnare:
Berit Jannemark, Karlstad
Niklas Sjögren, Varberg
Elisabeth Sekund, Lidköping
Nils Hjalmarson, Borås
Marie Dahlberg, Lidköping
Mats Persson, Svalöv
Yvonne Sundin, Falun
Margareta Johansson, Boden
Gunilla Brandt, Staffanstorp
Stellan Bjelkfors, Borgholm
Lucka 15
Rätt svar: Eco
Vinnare:
Uffe Gustafsson
Lucka 16
Rätt svar: ca 3 100 kWh/år
Vinnare:
Anneli Holmroos, Västerås
Lucka 17
Rätt svar: Kastar på elden
Vinnare:
Sofia Norén, Örebro
Lilian Lidgren, Skellefteå
Nicklas Wandel, Strängnäs
Lars Lindeborg, Hörby
Kurt Ahlkvist, Nynäshamn
Mariethe Enlund, Ingarö
Roger Persson, Lidköping
Kicki Johansson, Svanesund
Lars Gunnar Svensson, Visby
Curt Andrén, Göteborg
Lucka 18
Rätt svar: 20% och 10%
Vinnare:
Gregor Bunge, Hallstahammar
Maude Zetterstrand, Värmdö
Henrik Swennergren, Partille
Britt-Marie Svensson, Filipstad
Anneli Nilsson, Lagan
Ritva Sakhri, Göteborg
Lucka 19
Ingen vinnare p g a tekniskt fel
Lucka 20
Ingen vinnare p g a tekniskt fel
Lucka 21
Ingen vinnare p g a tekniskt fel
Lucka 22
Rätt svar: Man vrider handtaget åt höger
Vinnare:
Jonathan Ringqvist, Nyköping
Britt-Marie Pettersson, Västerås
Anna Wuopio, Nikkala
Jerker Nilsson, Liatorp
Sven Ekström, Trelleborg
Joanna Sörensen, Kävlinge
Philip Pålsson, Umeå
Barbro Nylander, Järfälla
Inga-Lill Svennson, Löddeköpinge
Åke Edström, Umeå
Lucka 23
Rätt svar: 18
Vinnare:
Lise-Lotte Rydén, Kalmar
Fredrik Wetterling, Veberöd
Cornelia Enroth, Kvissleby
Magnus Standar, Floda
Lucka 24
Rätt svar: Grand Hotell Opera
Vinnare:
Mats Persson, Svalöv
Marie Mortensen, Deje
Marie-Louice Strannemark, Halltorp
Erik Torfjäll, Brunflo
Ing-Marie Seijsing, Bjästa