Lucka 22
Rätt svar: 117 200
Vinnare:
Bente Jakobsen, Lerberget
Bo Glansén, Hjo
Anna Jonsson, Husum
Fredrik Karlsson, Visby
Petra Kenczek, Oskarshamn
Lucka 21
Rätt svar: Garage & Verkstad
Vinnare:
Pia Larsson, Kumla
Rickard Åsenlund, Glanshammar
Anette Norberg, Norrtälje
Tommy Hackman, Torsby
Ann Tambour, Vimmerby
Björn Eriksson, Vänge
Reine Kjellin, Nybra
Björn Attebring, Enskede
Ann Högström, Öjersjö
Viktoria Lundström, Piteå
Lucka 20
Rätt svar: Grön
Vinnare:
Marlene Siden, Liden
Christina Sörensen, Huskvarna
CM Björklind, Västerås
Helena Nilsson, Vällingby
Carina Åman, Skellefteå
Eva Nylund, Hällnäs
Esbjörn Ek, Kolsva
Göran Isacson, Göteborg
Gunnar Åkerskog, Jönköping
Barbro Lundell, Askersund
Lucka 19
Rätt svar: 10 000 kr till valfri researrangör
Vinnare:
Carina Ståhlberg, Hjo
Svante Svensson, Gnosjö
Elisabet Norberg-Johansson, Mullsjö
Monika Kask, Partille
Birgitta Flodén, Bromma
Christer Sjögren, Borlänge
Åsa Rudolfsson, Lillkyrka
Peter Klasson, Husum
Inger Carlsson, Holsbybrunn
Mikkel, Brastad
Lucka 18
Rätt svar: 27 april
Vinnare:
Jimmy Fransson, Undrom
Stig Nilsson, Nybro
Chris Malmström, Norrköping
Jan Malmberg, Karlstad
Kalevi Känsälä, Forsbacka
Gustafsson c/o ILR Media, Göteborg
Anita Söderberg Eriksson, Tyresö
Jonny Eldebrink, Hölö
Kerstin Holmqvist, Malmö
Hans Carlsson, Katrineholm
Lucka 17
Rätt svar: 29 990 kr
Vinnare:
Mårten Hedin, Arkelstorp
Hans, Älvdalen
Anette Linderson, Åtvidaberg
Ingrid Möller, Klippan
Inger Remse, Furulund
Åke Karlsson, Älmhult
Eva Burman, Halmstad
Carin Myrgren, Njutånger
Britt Rydberg, Stockholm
Sven Sandberg, Billdal
Lucka 16
Rätt svar: Oas
Vinnare:
Berit Karlsson, Uddevalla
Sophia Andersson, Finspång
Rolf Lagerkvist, Högsäter
Angela Lindqvist Larsson, Strängnäs
Anette Ambjörnsson, Frillesås
AM, Enskede
Pernilla Johansson, Sollefteå
Bo Westin, Väring
Ingela Bryngelsson, Hönö
Barbro Gunnarsson, Åhus
Lucka 15
Rätt svar: Alger från havet
Vinnare:
Barbro Fredricson, Rengsjö
Per Johansson, Broby
Robert Hugg, Sparsör
Karl Hall, Kungälv
Inga-Lill Fredin, Lomma
Yvonne Bengtsson, Glommen
Ulf Rödholm, Höllviken
Marianne Nimark, Lerberget
Ove Nylund, Sigtuna
Annelie Hallberg Dyplin, Visby
Lucka 14
Rätt svar: DN-kortet
Vinnare:
Marion Almbecker Kristensson, Ugglarp
Christer Ottosson, Helsingborg
Gun-Britt Wahlström, Limhamn
Linus Andersson, Göteborg
Göran Palm, Värnamo
Anders Nilsson
Birgitta Sandén Kårström, Söderhamn
Alf Hultqvist, Växjö
Marika Sjöholm, Alvhem
Åsa Svensson, Bandhagen
Lucka 13
Rätt svar: Sveriges mest sålda spabad
Vinnare:
Håkan Bernehjält, Domsjö
Marie Bernblad, Borlänge
Christina Johansson, Ljungby
Göran Eriksson, Töreboda
Alf Vikman, Luleå
Jörgen Nyberg, Norrköping
Annelie Bentzel-Nord, Töreboda
Ulla Kunz, Sommen
Maj-Britt Andersson, Halmstad
Louise Fagerstedt, Åhus
Lucka 12
Rätt svar: Nytt lägre pris
Vinnare:
Lena Lindqvist, Borgholm
Manuela Kullberg, Hässleholm
Bengt Eckhell, Sollefteå
Agneta Christiansen, Hjärnarp
Sara Sikström, Borläne
Lars Svensson, Växjö
Kerstin Anderson, Hultsfred
Monika Håkansson, Svängsta
Mari Olsson, Tidan
Peter Jonsson, Hammarö
Lucka 11
Rätt svar: Närmare 40 st
Vinnare:
Marit Isacsson, Avesta
Christina Åbrodd, Stavsjö
Marianne Tunell, Umeå
Marianne Broberg, Trosa
Stefan Böcker, Perstorp
Claes Pettersson, Österbybruk
Jörgen Sandvik, Djurhamn
Roland Hjelm, Stenungsund
Weine Lindblad, Västervik
Liisa Westerlund, Tyresö
Lucka 10
Rätt svar: Veddige
Vinnare:
Ann-Britt Fält, Smögen
Anita Ferneryd, Arbrå
Pia Ahlstrand, Oxelösund
Jan-Krister Mathiasson, Solberga
Laila Nilsen, Ödeshög
Stig Sturesson, Skellefteå
Urban Bäck, Alnö
Lena Ruhdensjö, Falkenberg
Karin Skoog, Göteborg
Sture Eriksson, Oskarshamn
Lucka 9
Rätt svar: 24 månader
Vinnare:
Joan Andreassen, Kista
Christina Ibjer, Nykvarn
Erika Zinderland, Storå
Uno Strindlund, sundsvall
Torbjorn Axén, Kristinehamn
Göran Jonsson, Asarum
Rose-Marie Hammenfors, Örebro
Henrrik Bogren, Smålandsstenar
Stefan Pettersson, Valbo
Henry Jonsson, Oxelösund
Lucka 8
Rätt svar: Måttanpassning utan tilläggskostnad
Vinnare:
Leif Augustsson, Vinninga
Kenneth Flank, Norsborg
Annette Lindström, Svärdsjö
Lars Strömbäck, Sundsvall
Lars Dahlén, Trollhättan
Anna Kalaitzidis, Åkarp
Nelly Andersson, Sölvesborg
Alice Sipinen, Älvdalen
Bengt Karlström, Pajala
Janne Dahling, Jönköping
Lucka 7
Rätt svar: Vakuumpåsar
Vinnare:
Margaretha Björklund, Håknäs
Sirpa Maleki, Hedemora
Anita Forsman, Umeå
Anne-Marie Jionasson, Ed
Solveig, Eskilstuna
Anna Polstam, Örebro
Kenneth Andrén, Hedared
Marita Kingsepp, Nässjö
Mattias Abrahamsson, Mariefred
Juuso Jorma, Hofors
Lucka 6
Rätt svar: Bromma
Vinnare:
Leif Holmqvist, Bredaryd
Helén Samuelsson, Tjöranrp
Anna Lena Strindlund, Sollefteå
Dagny Bruks, Järfälla
Kenneth Ohlsson, Växjö
Henning Christiansen, Ljungbyhed
Bo Carlström, Löddeköpinge
Stig Hansson, Landskrona
Daniel Rådberg, V. Frölunda
Peter Stenberg, Västervik
Lucka 5
Rätt svar: Att man återbetalar sitt lån med samma belopp varje månad.
Vinnare:
Mats Jansson, Mölltorp
Eva Berg, Säter
Evert Erixon, Strängnäs
Veronica Kyrk, Råda
Anna Wallsten, Stockholm
Marika Sjöholm, Alvhem
Maj Karlsson, Oxelösund
Bengt Åkesson, Staffanstorp
Runa Bratt, Tranås
Ann-Charlotte Karlsson, Asarum
Lucka 4
Rätt svar: Om jag vinner får jag själv välja vilken butik
Vinnare:
Leif Jansson, Herrljunga
Britt Gustafsson, Piteå
Katarina Kraft, Rimforsa
Anders Larsson, Stenstorp
Kerstin Johansson, Kungsbacka
Leif Johansson, Bromma
Ing-Marie Wulff, Munka-Ljungby
Ingrid Bengtsson, Falkenberg
Pernilla Svensson, Mariestad
Lillemor Nottemark, Huskvarna
Lucka 3
Rätt svar: 212 sidor
Vinnare:
Fredrik Löthman, Allerum
Helena Johansson, Lilla Edet
Regina Westerinen, Gävle
Lena Andersson, Lidköping
Susanne Laine, Hallstavik
Ewa Andreasson, Vetlanda
Pernilla Johansson, Lindesberg
Leif Bergström, Ursviken
Christina Sörensson, Bara
Gert Svensson, Rinkaby
Lucka 2
Rätt svar: 1230 x 1480 mm
Vinnare:
Helena Jonsson, Västervik
Kristina Jalvemo, Älta
Stefan Borgås, Täby
Anna-Maria Jannesson, Kungsbacka
Gustav Grönwall, Åhus
Jens Wallgren, Tidan
Lars-Erik Larsson, Gammelstad
Agneta Jansson, Vargön
Ann-Louise Eriksson, Falun
Linda Mårtensson, Åhus
Lucka 1
Rätt svar: Sandhamn, Grinda, Ekerö
Vinnare:
Ingela Persson, Hörby
Eva Jonsson, Bispgården
Eva Jonsson, Kalmar
Mariell Nordhagen, Förslöv
Birgitta Nielsen, Vällingby
Agneta Harbom, Skutskär
Roland Nykom, Mörsil
Anna-Karin Pettersson, Högsjö
Jonas Klasson, Mjölby
Anita Zetterberg, Brunflo