A n n o n s

El- och belysningsinstallationer

David Bergendahl

Ang. överspänningsskydd

Hej!

Är det värt (nödvändigt) att köpa ett överspänningsskydd? Jag skulle vilja skydda min dator.

Tacksam för svar.

Med vänlig hälsning,

David Bergendahl

Tord Martinsen

2010-02-05

Det beror på var i landet du bor, storstad eller på landet. Som regel är det inga större problem i en storstad, men man vet ju inte. Ett skarvuttag som innehåller ett överspänningsskydd kostar inte mycket, men tänk på att det måste vara anslutet till ett jordat uttag för att det ska fungera.

Stäng

Ny kommentar

Kommentera

Annons

Annons

Skräddarsydda inglasningar av ditt uterum till standardpriser. Kontakta oss för ett fast pris på din Inglasning
Läs mer
Sanicompact Pro ECO är en smart nyhet från SANIFLO AB. Vår nya wc-modell har dubbelspolning, 1,8 eller 3 liter. Inbyggd malpump, modern design med fokus på ekonomi och komfort.
Läs mer här
Villahjälpen är en kostnadsfri tjänst som hjälper dig att hitta bäst hantverkare och service nära dig.
Läs mer här
Fakta om allt från planering till slutförande av ditt avlopp. Nå 750 företag: entreprenörer, tillverkare, analysföretag m.fl. Vilka gräver i din kommun? Vilken toalett behöver du? Minireningsverk?
Läs mer här

Sponsrade sökresultat

Annons