Tillsammans med Hem & Villa erbjuder vi alla som checkar in på mässan med Facebook places; platsen "Hem & Villa Malmö" under torsdag den 3 mars och fredag den 4 mars 2011 20 kronor i rabatt per person i ert sällskap (endast vuxen). Det behövs alltså bara en person som checkar in men rabatten kan alla i sällskapet ta del av (max fem personer per sällskap).
Så här gör du:
1) Klicka på länken: http://apps.facebook.com/viivilla/
2) Skriv in ditt mobilnummer och klicka på knappen Koppla till Facebook (om du inte är inloggad på din Facebook-sida ombeds du att logga in).
3) Tillåt applikationen.
För att ta del av erbjudandet:
4) När du kommer till mässan Hem & Villa i Malmö surfar du via din mobil in på din Facebook-sida och klickar på Check In (knapp uppe till höger). Sök efter "Vi i Villa mässan Malmö" eller "Hem & Villa Malmö" och checka in.
5) Inom kort får du en kupong i din mobiltelefon där det står att du har rätt till rabatten. Kupongen visas vid entrén.
För att komma åt tjänsten och registrera dig, klicka på länken nedan:
http://apps.facebook.com/viivilla/
Eller via vår mobilsida som du når på "m.viivilla.se", klicka på checkin.
Passa på att ladda hem vår applikation till din Facebook-sida även om du inte ska besöka mässan. Vi återkommer med fler platser att checka in på med andra lokala erbjudanden.